Założyciele

Valores 1

Jacqueline Conn, Rob Conn, Innova Capital

Founding Partners, Innova Capital

Marek Dojnow, Fidea Corporate Finance

Do momentu założenia firmy FIDEA, Marek Dojnow pełnił funkcje dyrektora zarządzającego i prezesa zarządu ABN AMRO Corporate Finance w Polsce, uczestnicząc we wszystkich transakcjach prowadzonych przez ABN AMRO Corporate Finance w Polsce od 1999 roku. Wcześniej Marek pełnił funkcję dyrektora departamentu Rynku Pierwotnego Dłużnych Papierów Wartościowych w ABN AMRO Bank (Polska) S.A. Marek rozpoczął pracę w ABN AMRO w 1995 roku i był zaangażowany w liczne transakcje krajowe i zagraniczne na rynku pierwotnym dłużnych papierów wartościowych oraz w strategiczne transakcje Banku w Polsce. Przed rozpoczęciem pracy w ABN AMRO, Marek pracował przez prawie 3 lata w warszawskim i londyńskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Clifford Chance, gdzie specjalizował się w transakcjach bankowych  i rynku  kapitałowego. Wcześniej przez ponad rok Marek pracował jako Asystent Ministra Szefa Urzędu Rady Ministrów.

 

 

Marek ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów Marek uczestniczył w programach z zakresu prawa na Uniwersytecie Le Mans oraz Strasburgu we Francji. Marek biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim

Iain Haggis, Central Europe Industry Partners

Iain Haggis jest dyplomowanym księgowym zarządzającym. Po pracy w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Niemczech przeniósł się do Polski i został CFO funduszu zarządzającego w Polskim Programie Powszechnej Prywatyzacji. Następnie pełnił funkcje kierownicze w holenderskiej firmie leasingowej, stacji radiowej oraz Telekomunikacji Polskiej (Orange). W latach 2007-2014 pracował w Innova Capital, gdzie odpowiadał m.in. za raportowanie funduszy, funkcję kontroli portfolio oraz ESG. Obecnie jest partnerem i CRO Central Europe Industry Partners, niewielkiego funduszu inwestującego w czeskie i słowackie przedsiębiorstwa przemysłowe.

Erik Hallgren, Equitin Advisors

Erik jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym w Equitin – firmie inwestycyjnej skupiającej się na rozwoju liderów rynku w Polsce. Erik jest pionierem w sektorze private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Erik Hallgren posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej Copenhagen Business School oraz tytuł Master of Business Administration Solvay Business School.

W 1995 r. był członkiem zespołu założycielskiego Oresy i uczynił ją jedną z wiodących firm private equity w niższym segmencie średniego rynku. Erik zrealizował z sukcesem ponad 25 inwestycji w regionie, do których należą m.in. Medicover, Trinity, Librus, Intersource i La Fantana.

Przez ostatnich 10 lat Erik Hallgren był zaangażowany w działalność wielu organizacji charytatywnych.

 

Joanna James, Advent International

Tod Kersten

Agnieszka Kowalska

Stanisław Knaflewski, Altamira Ventures

Stanisław Knaflewski jest założycielem i partnerem zarządzającym Altamira Ventures, firmy inwestującej w zaawansowane technologie oparte na wynalazkach i odkryciach naukowych (obszar „deep tech”). Wcześniej był partnerem w Enterprise Investors, wiodącym funduszu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pracował w Boston Consulting Group w Paryżu i Warszawie. Stanisław Knaflewski pełnił funkcje przewodniczącego lub członka Rady Nadzorczej m.in. w spółkach AB S.A., Stomil Sanok S.A., Lukas Bank S.A., Bułgarska Telekomunikacja. Ukończył program MBA w INSEAD w Fontainebleau oraz roczne studia podyplomowe w MIT (Cambridge, USA). Posiada tytuły magistra prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Master of Laws College of Europe w Brugii.

Konrad Korobowicz, Capital Partners

Robert J. Manz

Robert ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży private equity w Europie Środkowo-Wschodniej („CEE”). Był partnerem zarządzającym Enterprise Investors, wiodącego funduszu zarządzającego private equity w Europie Środkowo-Wschodniej – dołączył do firmy od samego początku jej istnienia w 1990 r. i pracował z EI do 2020 r. Od 2003 r. do  2020, był także członkiem Rady Średniego Rynku Invest Europe.

Jest prezesem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK), funkcjonującego od 2002 roku i zasiadał w zarządzie PSIK przez 15 lat.  Obecnie przewodniczy Komitetowi Filantropii PSIK, który od 2011 roku prowadzi program PSIK Social Business Accelerator (SBA). Współtwórca i członek zarządu Fundacji Valores, pierwszego w Polsce funduszu filantropijnego typu venture, założonego w 2014 roku.

Przed dołączeniem do Enterprise Investors pracował w dziale doradztwa fuzji i przejęć Dillon, Read & Co., banku inwestycyjnego z siedzibą w Nowym Jorku.  Ukończył z wyróżnieniem Wharton School of the University of Pennsylvania na kierunku Finanse i Zarządzanie Przedsiębiorczością.

Alexander Neuber, Lasanoz Finance

Alex jest Partnerem-założycielem i dyrektorem zarządzającym LF, niezależnej firmy zajmującej się doradztwem finansowym dla przedsiębiorstw, utworzonego w 2004, czyli w roku, w którym Polska przystąpiła do UE. Alex ma wieloletnie doświadczenie m.in. w dziedzinie telekomunikacji, mediów, private equity i infrastruktury.W ciągu ponad 20 lat w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej,  zrealizował ponad 50 transakcji M&A i transakcji dłużnych o łącznej wartości ponad 5 miliardów Euro, prowadząc projekty w imieniu międzynarodowych inwestorów strategicznych, polskich korporacji, a także firm private equity. Najciekawsze oferty obejmują wspólne tworzenie wiodącego polskiego operatora komórkowego PLAY, przejęcie polskiej witryny aukcyjnej ALLEGRO, a także wejście na polski rynek włoskiego operatora autostrad Autostrade Spa, a ostatnio także finansowanie dłużne chilijskiego operatora telefonii komórkowej WOM.W latach 2012-2017 Alex był Starszym Partnerem / Starszym Doradcą w warszawskiej Abris Capital, wiodącej firmie średniej wielkości w branży PE, nadzorującej działalność CEE. Jego przełomowe transakcje w tym okresie dotyczyły przetwarzania odpadów (Novago, PL) i realizacji e-commerce (Urgent Cargus, RO).Alex jest obywatelem niemieckim i mieszka w Polsce od 1996 roku; jest absolwentem London School of Economics i posiada dyplom magistra z Kennedy School of Government, Harvard University. Włada językiem angielskim, niemieckim, polskim, włoskim i hiszpańskim oraz posługuje się językiem francuskim, rosyjskim i portugalskim.

Andrzej Nizio

Piotr Noceń, Resource Partners

Piotr Noceń jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym w Resource Partners. Wcześniej był dyrektorem w Carlyle Group oraz dyrektorem ds. inwestycji i partnerem w 3TS Capital Partners, gdzie kierował lub współkierował 3 inwestycjami w branży telekomunikacyjnej, mediach i w sektorze usług finansowych.

Zanim dołączył w 2001 roku do 3TS Capital Partners, Pan Noceń od 1999 roku był dyrektorem w dziale doradztwa finansowego w PricewaterhouseCoopers w Warszawie, gdzie, jako członek zespołu ds. fuzji i przejęć w Europie Środkowej, zajmował się projektami doradczymi. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku jako młodszy analityk akcji w zespole analitycznym Deutsche Bank (wcześniej Deutsche Morgan Grenfell). Piotr uzyskał tytuł magistra Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Na tej samej uczelni ukończył on również studia podyplomowe w Kolegium Gospodarki Światowej.

Maciej Noga, Pracuj.pl

CBDO (Chief Business Development Officer) Grupy Pracuj. Współzałożyciel spółki, związany z nią od początku działalności. Odpowiada za rozwój nowych projektów i akwizycję. Od początku działalności pełnił funkcję dyrektora marketingu. W kwietniu 2006 roku został członkiem zarządu Grupy Pracuj. Od września 2013 r. Chief Business Development Officer odpowiedzialny za wzrost wartości firmy poprzez rozwój nowych działań biznesowych w ramach Grupy Pracuj. Poza Grupą Pracuj pełni funkcję w zarządzie Klubu Alumni University of Chicago Booth. Od 2013 r. zasiada w Radzie Nadzorczej X-press Couriers, jest partnerem w butikowym funduszu inwestycyjnym Hedgehog Fund. Absolwent The University of Chicago Booth School of Business (dyplom MBA), Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu i strategii marketingowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Brendan O'Mahony, EY

Wojciech Pątkiewicz

Michał Rusiecki, Enterprise Investors

Jacek Siwicki, Enterprise Investors

Khai Tan, Bridgepoint Capital

Khai Tan jest przewodniczącym Rady Nadzorczej CTL Logistics i członkiem Rady Nadzorczej spółki Dr Gerard. W latach 2011-2014 pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.

Zanim dołączył do Bridgepoint, kierował działalnością Advent International w Polsce. Wcześniej przez ponad 5 lat pełnił funkcję dyrektora finansowego w Eastbridge, prywatnej holdingowej spółce inwestycyjnej w Europie Środkowej, a przez 11 lat był pracownikiem oddziałów Grupy ING w Brazylii, Polsce i na Filipinach.

Jest absolwentem Uniwersytetu Nijenrode w Holandii, gdzie uzyskał dyplom MBA.

Valores 2

Jacqueline Conn, Rob Conn, Innova Capital

Founding Partners, Innova Capital

Marek Dojnow, Fidea Corporate Finance

Do momentu założenia firmy FIDEA, Marek Dojnow pełnił funkcje dyrektora zarządzającego i prezesa zarządu ABN AMRO Corporate Finance w Polsce, uczestnicząc we wszystkich transakcjach prowadzonych przez ABN AMRO Corporate Finance w Polsce od 1999 roku. Wcześniej Marek pełnił funkcję dyrektora departamentu Rynku Pierwotnego Dłużnych Papierów Wartościowych w ABN AMRO Bank (Polska) S.A. Marek rozpoczął pracę w ABN AMRO w 1995 roku i był zaangażowany w liczne transakcje krajowe i zagraniczne na rynku pierwotnym dłużnych papierów wartościowych oraz w strategiczne transakcje Banku w Polsce. Przed rozpoczęciem pracy w ABN AMRO, Marek pracował przez prawie 3 lata w warszawskim i londyńskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Clifford Chance, gdzie specjalizował się w transakcjach bankowych  i rynku  kapitałowego. Wcześniej przez ponad rok Marek pracował jako Asystent Ministra Szefa Urzędu Rady Ministrów.

Marek ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów Marek uczestniczył w programach z zakresu prawa na Uniwersytecie Le Mans oraz Strasburgu we Francji. Marek biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim