Zespół

Agnieszka Borek

Agnieszka Borek

Prezes Zarządu

Agnieszka jest socjolożką, ewaluatorką, badaczką społeczną, trenerką. Zrealizowała dziesiątki badań i analiz dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych w ciągu ostatnich 15 lat. Większość z nich dotyczyła rozwiązywania problemów społecznych, edukacji i partycypacji społecznej. Od 12 lat jest trenerką i posiada certyfikat jakości szkoleń STOP. Kierowała realizacją innowacyjnego programu dla 28 tys. nauczycieli i dyrektorów w Polsce, którego celem było stymulowanie rozwoju szkół. Jest dumna, że wielu uczestników tych szkoleń uznało je za najlepsze, w jakich kiedykolwiek brali udział.

Agnieszka była członkinią zespołu ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowanych we wdrażanie ewaluacji w polskich szkołach oraz wpierała rozwój systemu edukacji w Arabii Saudyjskiej. Jest ekspertką w dwóch międzynarodowych projektach dotyczących wolontariatu młodzieży. Jest współzałożycielką Akademii Młodych – innowacyjnej szkoły podstawowej i gimnazjum na wsi pod Warszawą. Jest członkinią kilku ogólnopolskich i lokalnych organizacji pozarządowych, które wdrażają śmiałe idee i mają realny wpływ na rzeczywistość.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała dziennikarstwo i public relations oraz socjologię.

Ewa Konczal

Ewa Konczal

Przewodnicząca Rady Fundacji

Ewa kieruje działaniami Fundacji Valores w Polsce. Równolegle do działalności w Valores, Ewa jest managerem dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej Europejskiego Stowarzyszenie Venture Philanthropy EVPA, organizacji promującej podejście venture philanthropy i inwestycje społeczne.

Ewa ma ponad 15 lat doświadczenia w wyszukiwaniu i wspieraniu przedsiębiorców społecznych oraz ich organizacji w Polsce i CEE. Przez 14 lat prowadziła program Ashoki w Polsce i w Europie Centralnej. Wcześniej współtworzyła Polish-Egyptian Businessman Association w Egipcie, oraz pracowała z laureatem pokojowej Nagrody Nobla, Kailashem Satyarthi, w Indiach, w organizacji Global March Against Child Labor. Wspólnie z partnerem założyła Fundację Czarodziejska Góra, która wykorzystuje środowisko górskie oraz naturalną pracę z końmi do rehabilitacji społecznej i fizycznej osób z deficytami.

Pro bono, Ewa zasiada również w Radzie Fundacji Kultura oraz w Zarządzie Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja. Ewa została wyróżniona m.in. Ford Motor Company Fellowship, Remarque Forum of New York City University oraz AIESEC International Global Leadership & Entrepreneurship Award.

Iain Haggis

Iain Haggis

Iain Haggis jest wykwalifikowanym biegłym rewidentem zarządzającym oraz czarterowanym sekretarzem i administratorem. Po pracy w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Niemczech przeniósł się do Polski jako dyrektor finansowy funduszu zarządczego w ramach polskiego programu prywatyzacji. Następnie pełnił funkcje kierownicze w holenderskiej firmie leasingowej, stacji radiowej i Telekomunikacji Polskiej (Orange). W latach 2007 – 2014 pracował w Innova Capital, gdzie był odpowiedzialny m.in. za raportowanie funduszy, kontrolowanie portfela i raportowanie ESG. Obecnie jest partnerem i dyrektorem finansowym Central Europe Industry Partners małego funduszu inwestującego w czeską i słowacką firmę przemysłową oraz przewodniczącym Unipetrol Audit Committee.
Erik Hallgren

Erik Hallgren

Erik jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym w Equitin – firmie inwestycyjnej skupiającej się na rozwoju liderów rynku w Polsce. Erik jest pionierem w sektorze private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Erik Hallgren posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej Copenhagen Business School oraz tytuł Master of Business Administration Solvay Business School.

W 1995 r. był członkiem zespołu założycielskiego Oresy i uczynił ją jedną z wiodących firm private equity w niższym segmencie średniego rynku. Erik zrealizował z sukcesem ponad 25 inwestycji w regionie, do których należą m.in. Medicover, Trinity, Librus, Intersource i La Fantana.

Przez ostatnich 10 lat Erik Hallgren był zaangażowany w działalność wielu organizacji charytatywnych.

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski jest członkiem Rady Nadzorczej PKP Cargo oraz doradcą w zakresie zarządzania i transakcji kapitałowych. W latach 2001-2013 był partnerem w Enterprise Investors, wiodącym funduszu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Stanisław Knaflewski pełnił funkcje przewodniczącego lub członka Rady Nadzorczej m.in. w spółkach AB S.A., Stomil Sanok S.A., Lukas Bank S.A., Bułgarska Telekomunikacja. Wcześniej Stanisław Knaflewski pracował w Boston Consulting Group w Paryżu i Warszawie. Posiada tytuły magistra prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Master of Laws College of Europe w Brugii oraz MBA z INSEAD w Fontainebleau.

Robert Manz

Robert Manz

Partner Zarządząjący i Członek Zarządu Enterprise Investors, do którego dołączył w 1990 roku. W ciągu 25 lat Robert zarządzał wieloma inwestycjami w krajach Europy Środkowo – Wschodniej i był Członkiem Zarządu szeregu firm inwestycyjnych. Obecnie jest Prezesem Scitec Nutrition, przedsiębiorstwa produkującego suplementy i odżywki dla sportowców. Robert przeprowadził także pomyślnie wyjście EI z wielu inwestycji.

Robert był jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych oraz jego Prezesem w latach 2002 – 2004 i 2009 – 2010.

Od 2003 roku Robert jest Prezesem Invest Europe Central and Eastern Europe Task Force, który zajmuje się m.in. publikowaniem corocznego raportu Invest Europe CEE Statistics. Robert był także przez cztery lata Członkiem Zarządu Invest Europe (wcześniej EVCA), reprezentując Polskę w latach 1999 – 2003.

Barbara Nowakowska

Barbara Nowakowska

Dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Zarządza PSIK od 13 lat, realizując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest przede wszystkim wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce i reprezentacja interesów tego sektora. Reprezentowała Polskę jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej.

Przed rozpoczęciem pracy w PSIK w 2003 roku,  zasiadała w zarządzie niezależnego operatora telekomunikacyjnego El-Net S.A. Doświadczenie w branży private equity zdobyła w Enterprise Investors. Na początku transformacji pracowała w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych.

Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

 

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof  jest szefem warszawskiej filii CVC Capital Partners, jednego z wiodących światowych funduszy z sektora Private Equity.

Krzysztof ma ponad 18-letnie doświadczenie w Private Equity na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Zasiadał w zarządach wielu spółek z sektorów takich  jak telekomunikacja, media, produkcja, logistyka, opieka zdrowotna, zarówno prywatnych, jak i  notowanych na giełdzie. Przed dołączeniem do CVC, Krzysztof był Partnerem Zarządzającym w Innova Capital, funduszu Private Equity inwestującym w segmencie średnich przedsiębiorstw.  Zdobywał również doświadczenie w polskim funduszu private equity Pioneer Investment, oraz w Daiwa Institute of Research, doradczym oddziale japońskiego banku inwestycyjnego Daiwa.

Krzysztof jest Wiceprezesem oraz Skarbnikiem  Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. W przeszłości był również współzałożycielem i  współprzewodniczącym Komitetu LBO działającym pod auspicjami PSIK.

Krzysztof jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem z tytułem magistra na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto  kończył również Program Menedżerski na Harvard Business School w Bostonie.

W 2014 roku otrzymał wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii Osobowość Private Equity.