Proces selekcji
Nabór do 12. edycji programu PSIK Social Business Accelerator
Zapraszamy do programu mentorskiego Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) dla organizacji społecznych, który oferuje indywidualną współpracę z najbardziej doświadczonymi inwestorami kapitałowymi działającymi w Polsce.
Warunki naboru
Do udziału w programie PSIK SBA zapraszamy organizacje, które:
- zajmują się ważnym problemem społecznym [1] występującym w dużej skali,
- prowadzą pracę bezpośrednią z wykluczonymi grupami społecznymi,
- oferują rozwiązania, które mają potencjał do zwiększenia skali działalności oraz do osiągnięcia większego oddziaływania społecznego,
- oddziałują lub planują oddziaływać na polityki społeczne w obszarze, którym się zajmują,
- mają silny i zmotywowany zespół.
Kryteria szczegółowe
- Liczba beneficjentów działań organizacji rocznie przekracza 100 osób.
- W działania organizacji zaangażowane są aktywnie przynajmniej dwie osoby
z zarządu. - Przynajmniej pięciu pracowników organizacji zatrudnionych jest w pełnym wymiarze godzin, w tym jest przynajmniej jedna osoba z zarządu.
- Budżet organizacji w 2022 lub 2021 roku przekroczył 500,000 PLN.
Liderów organizacji, które są zainteresowane udziałem w programie PSIK SBA prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego.
Termin na przesyłanie zgłoszeń: 8 maja 2023.
NABÓR DO 12. EDYCJI PROGRAMU PSIK SBA >>> Szczegóły oraz link do formularza zgłoszeniowego
[1] zwłaszcza w obszarach: osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi, młodzież z domów dziecka, młodzież i społeczności zagrożone wykluczeniem, osoby z doświadczeniem uchodźczym, migranci, bezdomność, resocjalizacja więźniów, seniorzy, edukacja dzieci i dorosłych, społeczności dotknięte ubóstwem, ofiary handlu ludźmi, niewolnictwa, młodzież i dorośli z określonymi problemami zdrowotnymi (śpiączka, rak, zaburzenia mowy/wzroku, autyzm, zdrowie psychiczne), zaangażowanie obywatelskie, przedsiębiorczość, prawa kobiet i równouprawnienie, misje humanitarne, marnowanie jedzenia, wiedza i technologie cyfrowe, klimat i środowisko, nadużywanie substancji, młodociani przestępcy.