Zespół

Agnieszka Borek

Agnieszka Borek

Prezes Zarządu

Agnieszka jest socjolożką, ewaluatorką, badaczką społeczną, trenerką. Zrealizowała dziesiątki badań i analiz dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych w ciągu ostatnich 15 lat. Większość z nich dotyczyła rozwiązywania problemów społecznych, edukacji i partycypacji społecznej. Od 12 lat jest trenerką i posiada certyfikat jakości szkoleń STOP. Kierowała realizacją innowacyjnego programu dla 28 tys. nauczycieli i dyrektorów w Polsce, którego celem było stymulowanie rozwoju szkół. Jest dumna, że wielu uczestników tych szkoleń uznało je za najlepsze, w jakich kiedykolwiek brali udział.

Agnieszka była członkinią zespołu ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowanych we wdrażanie ewaluacji w polskich szkołach oraz wpierała rozwój systemu edukacji w Arabii Saudyjskiej. Jest ekspertką w dwóch międzynarodowych projektach dotyczących wolontariatu młodzieży. Jest współzałożycielką Akademii Młodych – innowacyjnej szkoły podstawowej i gimnazjum na wsi pod Warszawą. Jest członkinią kilku ogólnopolskich i lokalnych organizacji pozarządowych, które wdrażają śmiałe idee i mają realny wpływ na rzeczywistość.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała dziennikarstwo i public relations oraz socjologię.

Ewa Konczal

Ewa Konczal

Przewodnicząca Rady Fundacji

Ewa kieruje działaniami Fundacji Valores w Polsce. Równolegle do działalności w Valores, Ewa jest managerem dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej Europejskiego Stowarzyszenie Venture Philanthropy EVPA, organizacji promującej podejście venture philanthropy i inwestycje społeczne.

Ewa ma ponad 15 lat doświadczenia w wyszukiwaniu i wspieraniu przedsiębiorców społecznych oraz ich organizacji w Polsce i CEE. Przez 14 lat prowadziła program Ashoki w Polsce i w Europie Centralnej. Wcześniej współtworzyła Polish-Egyptian Businessman Association w Egipcie, oraz pracowała z laureatem pokojowej Nagrody Nobla, Kailashem Satyarthi, w Indiach, w organizacji Global March Against Child Labor. Wspólnie z partnerem założyła Fundację Czarodziejska Góra, która wykorzystuje środowisko górskie oraz naturalną pracę z końmi do rehabilitacji społecznej i fizycznej osób z deficytami.

Pro bono, Ewa zasiada również w Radzie Fundacji Kultura oraz w Zarządzie Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja. Ewa została wyróżniona m.in. Ford Motor Company Fellowship, Remarque Forum of New York City University oraz AIESEC International Global Leadership & Entrepreneurship Award.

Iain Haggis

Iain Haggis

Iain Haggis jest wykwalifikowanym biegłym rewidentem zarządzającym oraz czarterowanym sekretarzem i administratorem. Po pracy w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Niemczech przeniósł się do Polski jako dyrektor finansowy funduszu zarządczego w ramach polskiego programu prywatyzacji. Następnie pełnił funkcje kierownicze w holenderskiej firmie leasingowej, stacji radiowej i Telekomunikacji Polskiej (Orange). W latach 2007 – 2014 pracował w Innova Capital, gdzie był odpowiedzialny m.in. za raportowanie funduszy, kontrolowanie portfela i raportowanie ESG. Obecnie jest partnerem i dyrektorem finansowym Central Europe Industry Partners małego funduszu inwestującego w czeską i słowacką firmę przemysłową oraz przewodniczącym Unipetrol Audit Committee.
Erik Hallgren

Erik Hallgren

Erik jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym w Equitin – firmie inwestycyjnej skupiającej się na rozwoju liderów rynku w Polsce. Erik jest pionierem w sektorze private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Erik Hallgren posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej Copenhagen Business School oraz tytuł Master of Business Administration Solvay Business School.

W 1995 r. był członkiem zespołu założycielskiego Oresy i uczynił ją jedną z wiodących firm private equity w niższym segmencie średniego rynku. Erik zrealizował z sukcesem ponad 25 inwestycji w regionie, do których należą m.in. Medicover, Trinity, Librus, Intersource i La Fantana.

Przez ostatnich 10 lat Erik Hallgren był zaangażowany w działalność wielu organizacji charytatywnych.

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski jest założycielem i partnerem zarządzającym Altamira Ventures, firmy inwestującej w zaawansowane technologie oparte na wynalazkach i odkryciach naukowych (obszar „deep tech”).  Wcześniej był partnerem w Enterprise Investors, wiodącym funduszu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pracował w Boston Consulting Group w Paryżu i Warszawie. Stanisław Knaflewski pełnił funkcje przewodniczącego lub członka Rady Nadzorczej m.in. w spółkach AB S.A., Stomil Sanok S.A., Lukas Bank S.A., Bułgarska Telekomunikacja. Ukończył program MBA w INSEAD w Fontainebleau oraz roczne studia podyplomowe w MIT (Cambridge, USA). Posiada tytuły magistra prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Master of Laws College of Europe w Brugii.

Robert Manz

Robert Manz

Robert ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży private equity w Europie Środkowo-Wschodniej („CEE”). Był partnerem zarządzającym Enterprise Investors, wiodącego funduszu zarządzającego private equity w Europie Środkowo-Wschodniej – dołączył do firmy od samego początku jej istnienia w 1990 r. i pracował z EI do 2020 r. Od 2003 r. do  2020, był także członkiem Rady Średniego Rynku Invest Europe.

Jest prezesem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK), funkcjonującego od 2002 roku i zasiadał w zarządzie PSIK przez 15 lat.  Obecnie przewodniczy Komitetowi Filantropii PSIK, który od 2011 roku prowadzi program PSIK Social Business Accelerator (SBA). Współtwórca i członek zarządu Fundacji Valores, pierwszego w Polsce funduszu filantropijnego typu venture, założonego w 2014 roku.

Przed dołączeniem do Enterprise Investors pracował w dziale doradztwa fuzji i przejęć Dillon, Read & Co., banku inwestycyjnego z siedzibą w Nowym Jorku.  Ukończył z wyróżnieniem Wharton School of the University of Pennsylvania na kierunku Finanse i Zarządzanie Przedsiębiorczością.

Barbara Nowakowska

Barbara Nowakowska

Dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Zarządza PSIK od 19 lat, reprezentując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce, a także reprezentowanie jego interesów.

Od 2018 roku jest członkiem Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wcześniej była członkiem Grupy Wysokiego Szczebla (High Level Group) powołanej przez Komisarza UE ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu do oceny strategicznej EIT. Reprezentowała Polskę, jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej.

Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk jest szefem warszawskiej filii CVC Capital Partners, jednego z wiodących światowych funduszy z sektora Private Equity. Pełni także funkcję członka organów nadzorczych w kilku spółkach portfelowych CVC: PKP Energetyka, Żabka, D-Marin AR Packaging oraz Stock Spirits.

Krzysztof ma ponad 20-letnie doświadczenie w Private Equity na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek z sektorów takich jak telekomunikacja, media, produkcja, logistyka, opieka zdrowotna, zarówno prywatnych, jak i  notowanych na giełdzie. Przed dołączeniem do CVC, Krzysztof był Partnerem Zarządzającym w Innova Capital, funduszu Private Equity inwestującym
w segmencie średnich przedsiębiorstw.  Zdobywał również doświadczenie w polskim funduszu private equity Pioneer Investment, oraz w Daiwa Institute of Research, doradczym oddziale japońskiego banku inwestycyjnego Daiwa.

Krzysztof jest członkiem Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. Zasiada również w radzie fundacji Valores, pierwszego w regionie CEE funduszu venture philanthropy.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem
z tytułem magistra na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto  ukończył również Program Executive Education na Harvard Business School w Bostonie.

W roku 2015, a następnie 2017 otrzymał wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii Osobowość  Private Equity.