Zespół

Agnieszka Borek

Agnieszka Borek

Prezes Zarządu

Agnieszka jest socjolożką, ewaluatorką, badaczką społeczną, trenerką. Zrealizowała dziesiątki badań i analiz dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych w ciągu ostatnich 15 lat. Większość z nich dotyczyła rozwiązywania problemów społecznych, edukacji i partycypacji społecznej. Od 12 lat jest trenerką i posiada certyfikat jakości szkoleń STOP. Kierowała realizacją innowacyjnego programu dla 28 tys. nauczycieli i dyrektorów w Polsce, którego celem było stymulowanie rozwoju szkół. Jest dumna, że wielu uczestników tych szkoleń uznało je za najlepsze, w jakich kiedykolwiek brali udział.

Agnieszka była członkinią zespołu ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowanych we wdrażanie ewaluacji w polskich szkołach oraz wpierała rozwój systemu edukacji w Arabii Saudyjskiej. Jest ekspertką w dwóch międzynarodowych projektach dotyczących wolontariatu młodzieży. Jest współzałożycielką Akademii Młodych – innowacyjnej szkoły podstawowej i gimnazjum na wsi pod Warszawą. Jest członkinią kilku ogólnopolskich i lokalnych organizacji pozarządowych, które wdrażają śmiałe idee i mają realny wpływ na rzeczywistość.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała dziennikarstwo i public relations oraz socjologię.

Iain Haggis

Iain Haggis

Iain Haggis jest wykwalifikowanym biegłym rewidentem zarządzającym oraz czarterowanym sekretarzem i administratorem. Po pracy w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Niemczech przeniósł się do Polski jako dyrektor finansowy funduszu zarządczego w ramach polskiego programu prywatyzacji. Następnie pełnił funkcje kierownicze w holenderskiej firmie leasingowej, stacji radiowej i Telekomunikacji Polskiej (Orange). W latach 2007 – 2014 pracował w Innova Capital, gdzie był odpowiedzialny m.in. za raportowanie funduszy, kontrolowanie portfela i raportowanie ESG. Obecnie jest partnerem i dyrektorem finansowym Central Europe Industry Partners małego funduszu inwestującego w czeską i słowacką firmę przemysłową oraz przewodniczącym Unipetrol Audit Committee.
Erik Hallgren

Erik Hallgren

Erik jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym w Equitin – firmie inwestycyjnej skupiającej się na rozwoju liderów rynku w Polsce. Erik jest pionierem w sektorze private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Erik Hallgren posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej Copenhagen Business School oraz tytuł Master of Business Administration Solvay Business School.

W 1995 r. był członkiem zespołu założycielskiego Oresy i uczynił ją jedną z wiodących firm private equity w niższym segmencie średniego rynku. Erik zrealizował z sukcesem ponad 25 inwestycji w regionie, do których należą m.in. Medicover, Trinity, Librus, Intersource i La Fantana.

Przez ostatnich 10 lat Erik Hallgren był zaangażowany w działalność wielu organizacji charytatywnych.

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski

Stanisław Knaflewski jest założycielem i partnerem zarządzającym Altamira Ventures, firmy inwestującej w zaawansowane technologie oparte na wynalazkach i odkryciach naukowych (obszar „deep tech”).  Wcześniej był partnerem w Enterprise Investors, wiodącym funduszu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pracował w Boston Consulting Group w Paryżu i Warszawie. Stanisław Knaflewski pełnił funkcje przewodniczącego lub członka Rady Nadzorczej m.in. w spółkach AB S.A., Stomil Sanok S.A., Lukas Bank S.A., Bułgarska Telekomunikacja. Ukończył program MBA w INSEAD w Fontainebleau oraz roczne studia podyplomowe w MIT (Cambridge, USA). Posiada tytuły magistra prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Master of Laws College of Europe w Brugii.

Ewa Konczal

Ewa Konczal

Przewodnicząca Rady Fundacji

Ewa kieruje działaniami Fundacji Valores w Polsce. Równolegle do działalności w Valores, Ewa jest managerem dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej Europejskiego Stowarzyszenie Venture Philanthropy EVPA, organizacji promującej podejście venture philanthropy i inwestycje społeczne.

Ewa ma ponad 15 lat doświadczenia w wyszukiwaniu i wspieraniu przedsiębiorców społecznych oraz ich organizacji w Polsce i CEE. Przez 14 lat prowadziła program Ashoki w Polsce i w Europie Centralnej. Wcześniej współtworzyła Polish-Egyptian Businessman Association w Egipcie, oraz pracowała z laureatem pokojowej Nagrody Nobla, Kailashem Satyarthi, w Indiach, w organizacji Global March Against Child Labor. Wspólnie z partnerem założyła Fundację Czarodziejska Góra, która wykorzystuje środowisko górskie oraz naturalną pracę z końmi do rehabilitacji społecznej i fizycznej osób z deficytami.

Pro bono, Ewa zasiada również w Radzie Fundacji Kultura oraz w Zarządzie Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja. Ewa została wyróżniona m.in. Ford Motor Company Fellowship, Remarque Forum of New York City University oraz AIESEC International Global Leadership & Entrepreneurship Award.

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk jest szefem warszawskiej filii CVC Capital Partners, jednego z wiodących światowych funduszy z sektora Private Equity. Pełni także funkcję członka organów nadzorczych w kilku spółkach portfelowych CVC: PKP Energetyka, Żabka, D-Marin AR Packaging oraz Stock Spirits.

Krzysztof ma ponad 20-letnie doświadczenie w Private Equity na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek z sektorów takich jak telekomunikacja, media, produkcja, logistyka, opieka zdrowotna, zarówno prywatnych, jak i  notowanych na giełdzie. Przed dołączeniem do CVC, Krzysztof był Partnerem Zarządzającym w Innova Capital, funduszu Private Equity inwestującym
w segmencie średnich przedsiębiorstw.  Zdobywał również doświadczenie w polskim funduszu private equity Pioneer Investment, oraz w Daiwa Institute of Research, doradczym oddziale japońskiego banku inwestycyjnego Daiwa.

Krzysztof jest członkiem Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. Zasiada również w radzie fundacji Valores, pierwszego w regionie CEE funduszu venture philanthropy.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem
z tytułem magistra na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto  ukończył również Program Executive Education na Harvard Business School w Bostonie.

W roku 2015, a następnie 2017 otrzymał wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii Osobowość  Private Equity.

Robert Manz

Robert Manz

Robert ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży private equity w Europie Środkowo-Wschodniej („CEE”). Był partnerem zarządzającym Enterprise Investors, wiodącego funduszu zarządzającego private equity w Europie Środkowo-Wschodniej – dołączył do firmy od samego początku jej istnienia w 1990 r. i pracował z EI do 2020 r. Od 2003 r. do  2020, był także członkiem Rady Średniego Rynku Invest Europe.

Jest prezesem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK), funkcjonującego od 2002 roku i zasiadał w zarządzie PSIK przez 15 lat.  Obecnie przewodniczy Komitetowi Filantropii PSIK, który od 2011 roku prowadzi program PSIK Social Business Accelerator (SBA). Współtwórca i członek zarządu Fundacji Valores, pierwszego w Polsce funduszu filantropijnego typu venture, założonego w 2014 roku.

Przed dołączeniem do Enterprise Investors pracował w dziale doradztwa fuzji i przejęć Dillon, Read & Co., banku inwestycyjnego z siedzibą w Nowym Jorku.  Ukończył z wyróżnieniem Wharton School of the University of Pennsylvania na kierunku Finanse i Zarządzanie Przedsiębiorczością.

Leszek Muzyczyszyn

Leszek Muzyczyszyn

Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova Capital, ma prawie 30 letnie doświadczenie w branży private equity.

Pan Muzyczyszyn dołączył do Innova w 2008 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję dyrektora Darby Private Equity w Polsce. Zakres jego odpowiedzialności obejmował finansowanie typu mezzanine oraz inwestycje w fundusze private equity w rozlicznych sektorach i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przed pracą w Darby Leszek spędził osiem lat w Allianz Specialized Investments, gdzie był członkiem zespołu zarządzającego Funduszem Emerging Europe Fund.

Do głównych zadań pana Muzyczyszyna należy prowadzenie tej funkcji portfela, która nadzoruje proces rozwoju inwestycji funduszu Innova. Jest ponadto zaangażowany w koordynowanie finansowania i zaciągania zobowiązań kredytowych dla nowych inwestycji oraz dla spółek portfelowych. Brał udział w prowadzeniu inwestycji w Meritum Bank, Expander Advisors, Bakalland/Delecta, OSHEE, OptiBlu i Bielenda.

Pan Muzyczyszyn posiada tytuł magistra prawa (z wyróżnieniem) uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim oraz dyplom MBA Bayes Business School w Londynie. Leszek Muzyczyszyn był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w latach 2018-2021.

Barbara Nowakowska

Barbara Nowakowska

Dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Zarządza PSIK od 19 lat, reprezentując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce, a także reprezentowanie jego interesów.

Od 2018 roku jest członkiem Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wcześniej była członkiem Grupy Wysokiego Szczebla (High Level Group) powołanej przez Komisarza UE ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu do oceny strategicznej EIT. Reprezentowała Polskę, jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej.

Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

Paweł Padusiński

Paweł Padusiński

Paweł dołączył do Mid Europa w 2005 roku i obecnie jest Partnerem i szefem biura w Warszawie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w private equity i jest odpowiedzialny za pozyskiwanie, realizację i monitorowanie inwestycji.

Pracował przy takich transakcjach jak Displate, Allegro, JS Hamilton, Hortex, Żabka, Diagnostyka, Alpha Medical, Lux Med i Norican.

Przed dołączeniem do zespołu Paweł pracował w dziale Corporate Finance w PwC w Warszawie.

Paweł jest magistrem finansów i bankowości oraz magistrem zarządzania strategicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest dyplomowanym analitykiem finansowym. W wolnym czasie lubi biegi długodystansowe i zawsze chce osiągnąć nowy rekord życiowy w maratonie.